Tárlatvezetés és toronykilátó látogatás a Turizmus Világnapján

• 2023. október 1.

Magyar nyelvű tárlatvezetés a Belvárosi Főplébánia-templomban szeptember 27-én (szerdán) 14:00 órakor.
Tudta-e Ön, hogy a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom évszázadok örökségét mutatja meg számunkra?

Tudta-e Ön, hogy 2023-ban ünnepeljük
• a templom Molnár-C Pál által festett főoltárának felszentelését? Ez 75 éve, 1948. augusztus 15-én történt.
• Mindszenty József bíboros templomunkról elmondott beszédét? Ez szintén 75 éve, 1948. augusztus 15-én történt.
• a plébánia alapításának 975 évfordulóját? Ez 1048-ban történt.

Ismerje meg Ön is tárlatvezetésünk alkalmával a templom nevezetességeit, az épülethez kötődő híres személyeket, fedezze fel az altemplomot, és gyönyörködjön Budapest panorámájában a toronykilátó ablakaiból.

A tárlatvezetés alkalmával megnézzük a római katonai tábor maradványait, a templom gótikus elemeit, a XIV. századi ún. „Trónoló Madonna” freskót, a XV. századi ülőfülkéket, a két reneszánsz pasztofóriumot, a török-kori imafülkét (mihráb), Molnár-C Pál festményeit és főoltárát.
Megtudjuk, hogy milyen módon kapcsolódik a templomhoz Szent László király, Árpád-házi Szent Erzsébet, Mátyás király, II. Ulászló király, Liszt Ferenc zeneszerző, Kossuth Lajos és Széchenyi István.
Az altemplomban pedig közvetlen közelről láthatjuk Pest város első köveit, amelyek a római kori Kontra-Aquincum katonai tábor parancsnokának kövei voltak, valamint a Szent Kereszt ereklyét.
A toronykilátóba lifttel emelkedünk fel, ahol megcsodáljuk Pest és Buda, valamint a Duna folyam látképét. A tetőtérben pedig Szent Gellért szobra fogad bennünket, és mutatja meg számunkra egy végtelenített és felgyorsított filmen a modern Budapest egy napját.

A program ára a Turizmus Világnapján csak 1.500 forint/fő
Jegyek vásárolhatók a program előtt a templom pénztárában.

A templomnéző tárlatvezetés időtartama vezetővel: kb. 75 perc.
(a toronykilátó megtekintése a tárlatvezetés után, önállóan történik)

Érkezésének tervezésekor kérjük legyen arra figyelemmel, hogy a programot pontosan 14:00 órakor elkezdjük.

Fontos: A toronykilátóba a Déli-toronyból lifttel, vagy csigalépcsőn lehet felmenni. A lejutás a Liszt Ferenc toronyban csak lépcsőkön lehetséges.
(A lift esetleges javítás, vagy karbantartás miatt lehet üzemszüneti állapotban. Ebben az időszakban a torony szintjei csak a lépcsők használatával érhetők el.)

Programunk része a Budapest Brand NZrt. által szervezett Turizmus Világnapja eseménysorozatnak.