Hírdetések 2024. május 5-én

Húsvét VI. vasárnapja

Kedden Boldog Gizella királyné emléknapja,
Szombaton Boldog Salkaházi Sára, szűz és vértanú emléknapja,
Jövő vasárnap Urunk mennybemenetelének főünnepe lesz.

1. Felnőtt keresztelésre felkészítő tanfolyam kezdődött plébániánkon április 29-én 19:30 órakor, és folytatódik hétfőnként. Érdeklődni lehet a plébánia munkatársainál a 06-1-318-3108-as telefonszámon, vagy az iroda.belvarosiplebania@gmail.com címen.
  2. Májusban –vasárnap kivételével- a 17:00 órai szentmisék után a Loretói litániát imádkozzuk a Szűzanya tiszteletére.
  3. Nemzetközi Orgonafesztivál kezdődik templomunkban. Ma este 19:30 órakor Pavel Wróbel, május 8-án Pálúr János, majd május 12-én pedig Silvio Celeghi nemzetközi hírű orgonaművészek adnak hangversenyt. A belépés díjtalan.
  4. Május 7-én (kedden) az Elváltak és Egyedül Maradtak Közösségének tagjai találkoznak a 17:00 órai szentmisén, majd a Szent Kinga Közösségi Otthonban beszélgetünk.
  5. A KÉSZ Belvárosi Csoport soron következő rendezvénye 2024. május 15-én (szerdán) 18:00 órakor lesz a Szent Kinga Közösségi Otthonban. A meghívott vendég ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány tudományos igazgatója, a Civil Összefogás Fórum szakértője. Előadása címe: „Morális kihívások egy megváltozott közpolitikai és közjogi környezetben”. Mindenkit szeretettel várnak.
  6. Plébániánk a Mária Rádióval közösen, Dr. Osztie Zoltán plébános atya vezetésével, ún.beavató zarándoklaton vesz részt május 18-án. Útvonal: Normafa-Máriaremete. A gyalogos zarándoklat távolsága 14 km. Gyülekezés az Anna-réti kápolnánál lesz 10:30 órakor, indulás 11:00 órakor. A zarándoklaton Boldog Scheffler János vértanú püspökről emlékezünk meg. A program a máriaremetei bazilikában szentmisével zárul. Azok jelentkezését várjuk, akik a fizikailag is nehéz 14 km-es út megtételére biztosan tudnak vállalkozni.
  7. Plébániánk Szent Kinga Közössége Schall Tamás atya vezetésével zarándoklatra indul Kassára és Széphalomra május 25-én (szombaton). A zarándoklaton nemcsak a közösség tagjai vehetnek részt, jelentkezhetnek további érdeklődők is. A költség 17.000 forint/fő.
  8. A mai perselygyűjtés kapcsán a következő kéréssel fordulunk testvérekhez: Az idegenforgalmi bevételeinkből templomunk üzemeltetési költségeit ki tudjuk egyenlíteni, viszont a hitéleti tevékenységünknek, tervezett közösségi programjainknak, egyáltalán a plébániai iroda működési költségeinek fedezete nem biztosított. Ilyen célra még átmenetileg sem csoportosíthatók át az idegenforgalmi bevételek. Ezért kérjük kedves híveinket, hogy a mai gyűjtésünk alkalmával adományaikkal támogassák hitéleti tevékenységünket, közösségi programjaink lebonyolítását. Egyúttal jelezzük, hogy bankkártyás fizetésre új terminált fogunk elhelyezni a templomban a régi helyett.
  9. A Belvárosi Főplébánián 2024-ben is megrendezzük az öt templom közös úrnapi körmenetét. Az eseményre 2024. június 2-án (vasárnap) kerül sor. A tudnivalók a kihelyezett plakáton és szórólapokon olvashatók.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).