Hírdetések 2024. április 28-án

HÍRDETÉSEK
2024. április 28.
Húsvét V. vasárnapja

Hétfőn Sienai Szent Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentje ünnepe,
Kedden Szent V. Piusz pápa emléknapja lesz.

1. Örömmel értesítjük a testvéreket, hogy Rochlitz Kinga irodavezetőnk Szent Adalbert díjban részesült. A díjat április 27-én az esztergomi Bazilikában Dr. Erdő Péter bíboros prímás atya által bemutatott szentmise keretében vette át. Szeretettel gratulálunk Rochlitz Kinga számára.
  2. Felnőtt keresztelésre felkészítő tanfolyam kezdődik plébániánkon április 29-én (hétfőn) 19:30 órakor. Érdeklődni lehet a plébánia munkatársainál a 06-1-318-3108-as telefonszámon, vagy az iroda.belvarosiplebania@gmail.com címen.
  3. Május 3-án (pénteken) az imaórát nem 15:00-től 17:00 óráig, hanem csak 15:00-től 16:00 óráig tartjuk meg. 16:30 órától a templomkertben Mindszenty József emléktábláját avatjuk fel. A 17:00 órai szentmisét Mindszenty József bíboros boldoggá avatásáért mutatjuk be. 18:30 órakor pedig egy norvég kórus díjmentes koncertjét hallgathatjuk meg.
  4. Májusban –vasárnap kivételével– a 17:00 órai szentmisék után a Loretói litániát imádkozzuk a Szűzanya tiszteletére.
  5. Nemzetközi Orgonafesztivál kezdődik templomunkban május 5-én (vasárnap) 19:30 órakor, majd folytatódik május 8-án és 12-én nemzetközi hírű orgonaművészek közreműködésével. A belépés díjtalan.
  6. A testvérek megértésére és támogatására számítunk, amikor a következő kéréssel fordulunk plébániánk közösségéhez: Bár az idegenforgalmi bevételeinkből templomunk rezsiköltségeinek fedezete a következő pár hónapra rendelkezésünkre áll, viszont a hitéleti tevékenységünknek, tervezett közösségi programjainknak, egyáltalán a plébánia működési költségeinek fedezete nem biztosított. Ilyen célra még átmenetileg sem csoportosíthatók át az idegenforgalmi bevételek. Ezért kérjük az idejáró híveinket, hogy a jövő vasárnapi (május 5-i) gyűjtésünk alkalmával adományaikkal támogassák hitéleti tevékenységünket, közösségi programjaink lebonyolítását. Egyúttal jelezzük, hogy a bankkártyás adományozásra egy új, modernebb terminált helyezünk el a templomban a régi helyett.
  7. A Belvárosi Főplébánián 2024-ben is megrendezzük az öt templom közös úrnapi körmenetét. Az eseményre 2024. június 2-án (vasárnap) kerül sor. Az indulás 08:30 órakor lesz az Egyetemi templomból. Innen a Ferenciek terére, majd a Szent Anna templomba, végül a Belvárosi Főplébánia templomba vonulunk, ahol a szentmisét ünnepeljük. Bekapcsolódni már induláskor lehet az Egyetemi templomban, illetve a többi templomban várakozva a menet érkezésére és tovább indulására. Az öt közösség papságának és a híveknek részvétele bizonyítja az Oltáriszentségben jelenlévő Krisztus teremtette egységet. Büszkén kísérjük útjára a szentségtartóban Jézust, hogy Urunk áldja meg az itt lakókat és az együtt imádkozókat minden mennyei áldásával. Az összes testvérünket várjuk, hogy tanúságot tegyünk a világnak Megváltónk iránti szeretetünkről!

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).