Szent Kinga '800 - Szent Kinga szobrának megkoszorúzása

• 2024. március 7.

Kedves Testvérek!

Március 5-én ünnepeljük Szent Kinga születésének 800. évfordulóját. Ebből az alkalomból plébániai közösségünk több eseménnyel is készül, amelyek középpontjában Kinga személye áll.
Szent Kinga születésnapján egy megemlékezést és koszorúzást szervezünk a templom melletti Rózsakertben budapesti Március 15. téren.
A megemlékezés időpontja: 2024. március 5-én (kedd).

A tervezett program:
09:00 órakor - Szentmise a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban. A szentmisét bemutatja: Schall Tamás atya
09:45 órakor - Gyülekező a Rózsakertben
10:00 órakor - Dr.Osztie Zoltán plébános atya köszöntője Szent Kinga születésének 800. évfordulóján
10:15 órakor - Ének
10:20 órakor - Emléklap átadása Zöldyné Szita Erzsébet közösségvezető asszony számára abból az alkalomból, hogy a Senior Közösség felveszi a Szent Kinga Kör nevet.
10:20 órakor - Koszorúk és virágok elhelyezése
10:30 órakor - Boldogasszony Anyánk ének, a magyar Himnusz közös éneklése

Plébániánk nevében Dr. Osztie Zoltán atya koszorút fog elhelyezni a szobornál. A résztvevő vendégektől 1-1 szál virág elhelyezését kérjük szépen.
Megköszönjük, ha részvételi szándékát jelzi az iroda.belvarosiplebania@gmail.com címen!