Hajós zarándoklat Szent Kinga ereklyéjével Esztergomból Budapestre

• 2024. március 24.

Ebben az évben ünnepeljük Szent Kinga születésének 800. évfordulóját, valamint Szent Hedvig születésének 650. évfordulóját.
A jeles évfordulókat a magyar és lengyel egyházi és civil szervezetek közösen ünneplik meg március 22-én.

Ebből az alkalomból jeles külhoni egyházi személyek érkeznek Budapestre a lengyelországi Krakkóból, Tarnówból, a szlovákiai Szepeshelyről és a litvániai Vilniuszból, hogy Dr. Erdő Péter bíboros atya főcelebrálása mellett ünnepi szentmisét mutassanak be a Belvárosi Főplébánia-templomban.

A szentmiséhez kapcsolódóan Szent Kinga csontereklyéje hajóval érezik Esztergomból Budapestre március 22-én (pénteken).

A hívek és zarándokok számára örömmel biztosítunk lehetőséget arra, hogy a hajón kísérjék imával a szent ereklyéjét.
A program:
- Gyülekező az esztergomi kikötőben 11:30 órakor
- Beszállás a hajóba 12:15 órakor
- A hajó indul: 12:30 órakor
- Érezés a budapesti Vígadó térre 16:45 órakor
- Kiszállás a hajóból: 17:00 órakor
- Körmenet indulása a Vígadó térről a Belvárosi Főplébánia-templomba 17:15 órakor.

A hajón max. 100 fő zarándok számára tudunk díjmentes lehetőséget biztosítani a részvételre Esztergomtól Budapestig.
Menet közben az imát pap vezeti.
Lehetőség lesz arra is, hogy a hívek kettesével 5-5 percig az ereklye mellett állhatnak, amelyről majd fotó is készül.

Regisztrálni a következő felületen lehet: https://forms.gle/9X1xV2afarB8QwvE7
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a 100 fő regisztrált résztvevő elérése után a regisztrációt lezárjuk.
A regisztráció csak a Belvárosi Plébánia írásos visszaigazolását követően válik véglegessé, amelyet március 20-án küldünk majd ki.

Telefonon, személyesen és csoportosan regisztrálni nincs lehetőség.
Felhívjuk a figyelmet arra is, hogy nem elég a Facebook felületen az "érdekel" vagy "ott leszek" gombra kattintani. Ez nem váltja ki a kötelező regisztrációt!

A hajón büfé üzemel majd, ahol kávé, üdítő, stb. vásárolható.
A hajót biztosító Mahart-Passnave Kft. tájékoztatása szerint a fedélzetre saját ételt és ital behozni-, és a fedélzeten fogyasztani tilos.

Az esztergomi kikötőbe történő eljutást minden zarándok önállóan szervezi és bonyolítja le.

Szeretettel várjuk a regisztrációkat!

Köszönjük az MBH Bank NyRt. és a Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítvány támogatását!

fotó forrása: internet