Diktatúra, rendszerváltás, modernizáció: Csíksomlyó a változások útján - Dr. Mohay Tamás előadása

• 2023. szeptember 25.

2023 májusában jelent meg Dr. Mohay Tamás gazdagon illusztrált átfogó könyve az előadás témájáról.
A kötet sok év kutatásait foglalja össze, korábban alig feltárt témákat mutat be, és közelről láttatja a csíksomlyói kegyhely és pünkösdi búcsújárás maradandóságát és változandóságát.

Miben vesz részt az, aki ma zarándokol Csíksomlyóra? Hol a helye Csíksomlyónak a Mária-kegyhelyek, a székelyföldi turista-célpontok, a nemzeti szellemű gyülekezések alkalmai között? Mit mutat meg magából a múlt a jelenben, és mit őriz meg a jelen a múltból?

Dr. Mohay Tamás vetítettképes előadására szeptember 21-én (csütörtökön) 18:00 órától kerül sor az altemplomban.
Előzetes regisztráció nem szükséges. Az altemplomi terem kapacitása: kb. 70 fő.
Programunk az Ars Sacra Fesztivál hivatalos eseménye.