Úrnapi körmenet Budapest belvárosában

• Aktuális hírek és hírdetések/Aktuális hírek
  • 2024. április 22.

A Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánián 2024-ben is megrendezzük az öt templom közös úrnapi körmenetét.
Az eseményre 2024. június 2-án (vasárnap) kerül sor.

Az indulás 08:30 órakor lesz az Egyetemi templomból. Innen a Ferenciek terére az atyák templomába, majd a Szervita templomba, végül a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomba vonulunk, ahol a szentmisét ünnepeljük.
Bekapcsolódni lehet az induláskor az Egyetemi templomban, vagy a saját templomunkban várakozva a menet érkezésére, és továbbindulására.

Az öt közösség papságának és a híveknek részvétele bizonyítja az Oltáriszentségben jelenlévő Krisztus teremtette egységet. Büszkén kísérjük útjára a szentségtartóban Jézust, hogy Urunk áldja meg az itt lakókat és az együtt imádkozókat minden mennyei áldásával.

Az összes testvérünket várjuk, hogy tanúságot tegyünk a világnak Megváltónk iránti szeretetünkről!

fotó: archív, 2018