Látogatás és tárlatvezetés Mindszenty József bíboros atya Conti utcai börtönében

• 2023. október 20.

Örömmel adjuk hírül, hogy 2023. október 20-án (pénteken) 14:00 órától a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia híveinek lehetősége lesz látogatást tenni a volt Conti utcai (ma: Tolnai Lajos utca) egykori Állambiztonsági Büntetőintézet azon termeiben, ahol Mindszenty József bíboros atya fogva tartásának leghosszabb idejét töltötte 1949-1954 között.

Rajta kívül még nagyon sokan -például Endrédy Vendel zirci apát, Olofsson Placid bencés szerzetes, a ferences vértanúk közül P. Kiss Szaléz, Lukács Pelbárt és Kriszten Rafael atyák- töltötték rabságuk idejét ártatlanul megvádolva a falak között. A vezetett séták során az ő történeteikkel is megismerkedhetünk.
A látogatást követően a Mindszenty téren felállított szobornál imádkozunk Mindszenty József boldoggá avatásáért.

A látogatást Dr. Osztie Zoltán belvárosi plébános atya vezeti. A tárlatvezetést Kovács Gergely posztulátor úr tartja.
Az eseményre összesen 25 fő jelentkezését tudjuk fogadni a név és személyi igazolvány számának megadásával, valamint 2.000 forint/fő adomány befizetésével.
A befizetett adományokat a Mindszenty Alapítvány számára ajánljuk fel.

További információk: 06-20-432-2589
Jelentkezés a plébániai iroda nyitvatartási idejében lehetséges.