Kereszt kiállítás a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban

• Aktuális hírek és hírdetések/Aktuális hírek
  • 2024. március 24.

Nagyböjti kereszt kiállítás a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom altemplomában 2024. február 15-től.
A kiállítást 17:45 órakor nyitja meg Dr. Osztie Zoltán plébános atya.

A két kiállítási tárlóban Kavicsek Kornélia nyugalmazott budapesti pedagógus kereszteket bemutató gyűjteményének darabjai láthatók.

Rátz Ferencné Kavicsek Kornélia 1940-ben született Türjén, abban a Zala vármegyei kis faluban, ahol az Árpád-korból fennmaradt négy nagy nemzetségi monostortemplom egyike található. Gimnáziumi tanulmányait Zalaszentgróton végezte, majd Budapesten, az ELTE Természettudományi Karán szerzett középiskolai tanári diplomát matematika-fizika szakon. 44 évig tanított, ebből 37 évet a Lónyai utcai Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnáziumban töltött, ahol igazgatóhelyettesként részt vett a korábbi általános iskola gimnáziummá fejlesztésének folyamatában.
Nyugdíjba vonulását követően lehetősége nyílt a korábbinál jóval többet utazni, így az elmúlt évtizedekben bejárta Európa szinte minden országát.
A kiállításon látható gyűjtemény első darabját, a „quitapenas” babákkal díszített keresztet lánya, Dr. Rátz Tamara hozta Guatemalából 2012-ben. A kollekció az elmúlt évtized alatt folyamatosan bővült, részben az utazások során vásárolt, részben ajándékul kapott darabokkal, amelyek mindegyikéhez személyes emlékek és történetek fűződnek.