Hírdetések 2024. március 3-án

2024. március 3.
Nagyböjt 3. vasárnapja
Laetare vasárnap

1. Missziós évünk következő szentje -akit március hónapban figyelmünk középpontjába állítunk- Boldog Meszlényi Zoltán püspök atya lesz. Március 4-én (hétfőn) ünnepélyesen kezdjük meg a megemlékezést.
    Program:
    16:30 órakor Boldog Meszlényi Zoltán püspök portréjának kihelyezése és megáldása a szentélyben
    16:40 órakor vesperás
    17:00 órakor ünnepi szentmise
  2. Kedden az Elváltak és Egyedül Maradtak Közösségének szándékára mutatjuk be a 17:00 órai szentmisét, melyen a csoport tagjai is részt vesznek. Ezt köveőten a Szent Kinga közösségi Otthonban találkozunk a jelenlévőkkel.
  3. Március 5-én (kedden) ünnepeljük Szent Kinga születésének 800. évfordulóját. Ebből az alkalomból a Senior Csoport felveszi a Szent Kinga Kör nevet. Az esemény a 09:00 órai szentmisével kezdődik, majd 09:45 órakor a Rózsakertben gyülekezünk, ahol köszöntő és méltatás hangzik el, majd megkoszorúzzuk a szent szobrát.
  4. Nagyböjtben minden szerdán, a szentmise után az énekkar részvételével nagyböjti vesperást imádkozunk.
  5. Március 8-án a 15:00 órai pénteki imaóránkat az Etele úti Boldog Meszlényi Zoltán plébánia templomban tartjuk meg, amely a 7-es busszal könnyen megközelíthető.
  6. Ugyancsak március 8-án -keresztúti imádságunk keretében- Liszt Ferenc "Via Crucis" című műve hangzik el templomunkban. Közreműködik harmóniumon: Mészáros Zsolt Máté templomunk zeneigazgatója.
  7. Erdődy János orgonaművész ad hangversenyt templomunkban március 9-én (szombaton) 19:30 órakor. A koncerten J.S. Bach, Mozart, Vivaldi, Händel, Schubert és Franck művei hangzanak el. Közreműködik Szutrély Katalin szoprán énekművész. Jegyek 2.900 forint/fő, illetve nyugdíjasoknak és diákoknak 2.600 forint/fő áron vásárolhatók a jegy.hu oldalon, illetve a koncert előtt a templom pénztárában.
  8. Március 10-én a vasárnap 10:00 órai szentmisén az elmélkedés témája Boldog Meszlényi Zoltán püspök személye lesz.
  9. Nagyböjti lelkigyakorlatunk idén március 14-17 között lesz a leányfalui Szent Gellért Lelkigyakorlatos Házban. Jelentkezni a plébánia irodájában lehet ügyfélfogadási időben. A részvételi díj egyágyas szobában 45.000 forint/fő, kétágyas szobában 43.000 forint/fő.
  10. Plébániánk karitász csoportja idén is megtartja a hagyományos nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést. Kérjük, hogy március 9-én (vasárnap), vagy a szombati előesti szentmisére ne felejtsen el magával hozni egy kis csomagot a szegényeknek, rászorulóknak. Elsősorban rizst, cukrot és étolajat kérünk, lisztet kevésbé. Előre is hálásan köszönjük az adományokat! Kérjük, hogy jelezzék munkatársunknak azt is, ha ismernek olyan rászorulót, akinek ez az adomány tényleges segítség (név és telefonszám elég).
  11. A hétköznapi napokon szervezett esti szentségimádás folytatódik. Az őrzés finanszírozására érdekében a testvérek támogatását is kérjük. Az adományokat "A Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványunk" számlájára lehet átutalni (11705008-22528566-00000000).

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).