Hírdetések 2024. március 17-én

2024. március 17.
Nagyböjt 5. vasárnapja

Kedden Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese főünnepe,
Jövő vasárnap Urunk szenvedésének vasárnapja, Virágvasárnap lesz.

1. A KÉSZ Belvárosi Csoport soron következő rendezvénye a Szent Kinga Közösségi Otthonban 2024. március 20-án (szerdán) 18:00 órakor lesz. A vendég Kovács Gergely posztulátor, a Magyarországi Mindszenty Alapítvány képviselője, aki Mindszenty József bíboros hősiességéről tart előadást.
  2. Szerdán, a szentmise után az énekkar részvételével nagyböjti vesperást imádkozunk.
  3. A jubileumi eseményekhez kapcsolódóan március 21-én (csütörtökön) 15:30 órakor Piotr Stefanik és Dr. Molnár Imre történészek beszélgetnek a feltemplomban, „Árpád-házi Szent Kinga és Anjou Szent Hedvig lengyel és magyar nézőpontból” címmel.
  4. Ugyanezen a napon (csütörtökön) este 20:30 órától kezdjük meg a folyamatos, éjjel-nappali szentségimádást. Kérjük a testvéreket, hogy a kihelyezett lapokon iratkozzanak fel az általuk vállalt időszakokra.
  5. Március 22-én (pénteken) 17:00 órakor érkeznek meg templomunkba a külföldi meghívott püspökök és egyházi személyek, akiknek részvételével fogadjuk a 17:30 órakor körmenettel érkező Szent Kinga és Szent Hedvig ereklyéket, és a kísérő zarándokokat. Szent Kinga csontereklyéje pénteken hajóval érkezik Esztergomból Budapestre. A hívek és zarándokok számára lehetőséget biztosítunk arra, hogy a hajón kísérjék imával a szent ereklyéjét. A jelentkezéshez regisztráció szükséges, amelyet csak a plébánia honlapján vagy a facebook oldalán lehet elvégezni, és ott olvashatók a tudnivalók is. A 18:00 órakor kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa Dr. Erdő Péter bíboros atya lesz, közreműködik a kőbányai Lengyel Plébánia kórusa. A szentmisét követően a Rózsakertben koszorúzási ünnepségre kerül sor.
  6. Ezen a napon (pénteken) március 22-én az Árpád-házi Szent Kinga és Szent Hedvig jubileum programjai miatt a keresztúti imádság elmarad.
  7. Virágvasárnapon a 08:30 órai szentmisét az altemplomban tarjuk meg. A 10:00 órai szentmisében passió, és virágszentelés lesz körmenettel.
  8. A hétköznap esti (18:00 - 22:00 óra közötti) szentségimádás március 27-től, húsvéthétfőig szünetel. A húsvét utáni első alkalom az esti órákban április 2. (kedd) lesz.
  9. Szeretettel ajánljuk a testvérek figyelmébe plébániai lapunk, a Pesti Főtemplom 60., nagyböjt-húsvéti számát.
  10. A nagyhét liturgiájának menetrendje külön szórólapon is olvasható, és elvihető a könyves asztalról.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).