Hírdetések 2024. február 4-én

Kedden Miki Szent Pál és társai,
Csütörtökön Bakhita Szent Jozefina szűz,
Szombaton Szent Skolasztika szűz emléknapja,
Jövő vasárnap a nagyböjti idő előtti utolsó vasárnap, a betegek világnapja lesz.

1. A mai szentmise után Balázs-áldásban részesülhetnek a testvérek. A balázs-áldáshoz kapcsolódó almaszentelés pedig a holnapi szentmisében lesz.
  2. A szentek és boldogok idei missziós évében ezekben a hetekben Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóról, életéről és munkásságáról emlékezünk meg. Az egy hónapon át tartó programsorozatban a szenthez kapcsolódó, szentmisékben elhangzó könyörgések mellett, vesperás, vasárnapi prédikáció, előadás és filmvetítés szerepelnek.
  3. A Senior Közösség programjainak keretében február 6-án (kedden) 09:00 órától a Szent Kinga Közösségi Otthonban a Loyola című filmet vetítjük le, majd utána beszélgetünk arról, hogy Loyolai Szent Ignác élete mit üzen ma számunkra. Szeretettel várjuk új érdeklődők részvételét is.
  4. Ugyancsak február 6-án (kedden) a 17:00 órai szentmisén való közös részvételt követően lesz a Szent Kinga özösségi Otthonban az elváltak és egyedül maradtak közösségének havi találkozása.
  5. Február 7-től szerdai napokon, 18:00 órától jegyeskurzust indítunk. A foglalkozások időtartama 7 hét. Jelentkezni telefonon, e-mailben és személyesen is lehet a plébánia irodájában, félfogadási időben.
  6. A Házasság hetének záró szentmiséje idén is hagyományosan templomunkban lesz, február 18-án (vasárnap) 18:00 órakor. A szentmisét Marton Zsolt váci püspök atya mutatja be. Ezen a vasárnapon az angol nyelvű szentmisét 16:00 órai kezdettel tartjuk meg.
  7. A KÉSZ Belvárosi Csoport idei első rendezvényére 2024. február 21-én (szerdán) 18:00 órától kerül sor a Szent Kinga Közösségi Otthonban. A rendezvény vendége Dr. Frenyó Zoltán filozófus, eszmetörténész lesz, aki „Európai civilizáció - európai értékek” címmel tart gondolatébresztő előadást. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  8. A hétköznapi napokon szervezett esti szentségimádás 2024-ben is folytatódik. Az őrzés finanszírozására érdekében a testvérek támogatását is kérjük. Az adományokat "A Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványunk" számlájára lehet átutalni (11705008-22528566-00000000).

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).