Hírdetések 2024. február 18-án

2024. február 18.
Nagyböjt 1. vasárnapja

Csütörtökön Szent Péter apostol székfoglalásának ünnepe,
Szombaton Szent Mátyás apostol ünnepe lesz.

A jövő vasárnapi gyűjtést a katolikus iskolák javára tartjuk

1. Nagyböjtben minden szerdán (a szentmise után) az énekkar részvételével nagyböjti vesperást imádkozunk. A vesperást követően 18:30 órától kórusunk énekpróbát tart, amelyre szeretettel várják az újonnan jelentkezőket.
  2. Szerdánként 18:30 órától jegyeseknek tartunk felkészítő foglalkozást. Csatlakozni még lehet telefonon, e-mailben történő jelentkezéssel, vagy személyesen a plébániai irodában.
  3. Péntekenként az esti szentmisék után tartjuk meg keresztúti imádságainkat.
  4. A KÉSZ Belvárosi Csoport idei első rendezvényére február 21-én (szerdán) 18:00 órától kerül sor a Szent Kinga Közösségi Otthonban. A rendezvény vendége Dr. Frenyó Zoltán filozófus, eszmetörténész lesz. A professzor „Európai civilizáció - európai értékek” címmel tart gondolatébresztő előadást, amelyre minden érdeklődőt várnak.
  5. Missziós évünk keretében február 27-én (kedden) 10:00 órától megkoszorúzzuk Boldog Apor Vilmos püspök szobrát, mely a XII. kerületi Apor Vilmos téren található. Szeretettel várjuk erre az eseményre a testvéreket. 09:45 órakor gyülekezünk a helyszínen.
  6. Erdődy János orgonaművész ad hangversenyt templomunkban március 9-én (szombaton) 19:30 órakor. A koncerten J.S. Bach, Mozart, Vivaldi, Händel, Schubert és Franck művei hangzanak el. Közreműködik Szutrély Katalin szoprán énekművész.
  7. A Robert Schuman Imakör szervezésében Boldog Batthyány-Strattmann László nagykilenced indult Európa és a világ békéjéért, lelki megújulásáért. Az imaalkalmak 20:00 órai kezdettel, minden hónap 22-én lesznek Zoom-on, egészen szeptember 22-ig. Jelentkezni e-mailben, Dr. Taczman Andreánál lehet a robertschumanimakor@gmail.com címen.
  8. Nagyböjti lelkigyakorlatunkat idén március 14-17 között tartjuk meg a leányfalui  Szent Gellért Lelkigyakorlatos Házban. Jelentkezni holnaptól lehet a plébánia irodájában (félfogadási időben) a részvételi díj befizetésével. Ár: egyágyas szobában 45.000 forint/fő, kétágyas szobában 43.000 forint/fő.
  9. A hétköznapi napokon szervezett esti szentségimádás 2024-ben is folytatódik. Az őrzés finanszírozására érdekében a testvérek támogatását is kérjük. Az adományokat "A Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványunk" számlájára lehet átutalni (11705008-22528566-00000000).

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).