Hírdetések 2024. február 11-én

HÍRDETÉSEK
2024. február 11.
Évközi VI. vasárnap

Szerdán hamvazószerda, szigorú böjti nap lesz.

1. Február 14-én (Hamvazószerdán) megkezdődik a nagyböjti időszak. Ezen a napon (és nagyböjtben minden szerdán) a szentmise után nagyböjti vesperást imádkozunk az énekkar részvételével. A vesperás után 18:00 órától kórusunk énekpróbát tart. A próbák szerdánként 18:00 órakor vannak, szeretettel várjuk a csatlakozókat. Nagyböjtben péntekenként az esti szentmisék után tartjuk meg keresztúti imádságainkat.
  2. Szerdánként 18:30 órától jegyeseknek tartunk felkészítő foglalkozást. Csatlakozni még lehet telefonon, emailben történő jelentkezéssel, vagy személyesen.
  3. A szentek és boldogok idei missziós évében ezekben a hetekben Boldog Batthyány Strattmann Lászlóról, életéről és munkásságáról emlékezünk meg. Az egy hónapon át tartó programsorozatunk keretében, február 15-én (csütörtökön) 18:00 órától Az orvosok hercege című filmet vetítjük le, majd a család tagjaival beszélgetünk az altemplomban Batthyány Strattmann László életéről és munkásságáról. Vendégünk lesz Batthyány-Schmidt Margit és Batthyány Boldizsár. A beszélgetést követően Kovács Gergely posztulátor beszámol a herceg felesége, Coreth Mária Terézia boldoggá avatási eljárásáról.
  4. A "Házasság Hetének" záró szentmiséje idén is templomunkban lesz február 18-án (jövő vasárnap) 18:00 órakor. A szentmisét Dr. Fábry Kornél Esztergom-Budapesti segédpüspök atya mutatja be. Ezen a vasárnapon az angol nyelvű szentmisét 16:00 órai kezdettel tartjuk meg.
  5. A KÉSZ Belvárosi Csoport idei első rendezvényére 2024. február 21-én (szerdán) 18:00 órától kerül sor a Szent Kinga teremben. A rendezvény vendége Dr. Frenyó Zoltán filozófus, eszmetörténész lesz, aki „Európai civilizáció - európai értékek” címmel tart gondolatébresztő előadást. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  6. Nagyböjti lelkigyakorlatunkat idén március 14-17 között tartjuk meg a leányfalui  Szent Gellért Lelkigyakorlatos Házban. Jelentkezni holnaptól lehet a plébánia irodájában (félfogadási időben) a részvételi díj befizetésével. Ár: egyágyas szobában 45.000 forint/fő, kétágyas szobában 43.000 forint/fő.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).