Aquinói Szent Tamás emlékév

• 2024. április 14.

Aquinói Szent Tamás halálának 750. évfordulója idén március 7-én volt, születésének 800. évfordulója pedig 2025-ben lesz. Ezeknek az ünnepi dátumoknak az alkalmából hirdeti meg az Aquinói Szent Tamás Közéleti Egyesület az Aquinói Szent Tamás Emlékévet 2024 április és 2025 márciusa között.

Az Emlékév programjai három tematika köré szerveződnek:

• lelkiség,
  • tudomány,
  • művészet.

Az Emlékév első eseménye április 12-én (pénteken) lesz. 17:00 órától szentmise a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia templomban Aquinói Szent Tamás tiszteletére, 18:00 órától pedig emlékülés az altemplomban.
Előadást tart Dr. F. Romhányi Betrix egyetemi tanár, az MTA doktora, az Aquinói Szent Tamás Akadémia előadója Doctor Angelicus, az „Angyali doktor”, Aquinói Szent Tamás jelentősége címmel.
Ezt követően agapé és kötetlen beszélgetés.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Dr. Osztie Zoltán                                                                 Kazatsay Ádám

elnök, Aquinói Szent Tamás Közélet Egyesület                                    operatív igazgató