Toronykilátó a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban

• Látogatás/Kilátópontok a templom tornyaiban
  • 2023. november 29.

Hasznos információk a toronykilátó látogatásával kapcsolatosan 2023. augusztus 1-től:

Nyitvatartás:
Naponta: 10:00 – 17:00 óra között
(beléptetés legkésőbb 16:30-ig)
Vasárnap: zárva

Belépőjegyek:

• 8 éves kor alatt a belépés díjmentes (csak szülői kísérettel)
  • teljesárú belépőjegy: 3.000 forint/fő (tartalma: feltemplom, altemplom és a toronykilátó megtekintése)
  • diákjegy (diákigazolvány bemutatásával): 2.000 forint/fő (tartalma: feltemplom, altemplom és a toronykilátó megtekintése)
  • nyugdíjas jegy (65 életév felett): 2.000 forint/fő (tartalma: feltemplom, altemplom, és a toronykilátó megtekintése)

A belépőjegyek megvásárolhatók:

1. a templom információs pultjánál (bankkártyával és készpénzzel)

Fogyatékkal élők látogatása a templomban:
Fogyatékkal élő látogatók számára kedvezményes belépési lehetőséget biztosítunk.
A belépőjegy ára: 900 forint / fő. Tartalma: a feltemplom, az altemplom és a kilátótornyok látogatása.
A kedvezményre való jogosultságot megalapozó körülmény fennálltát igazolni kell. A kormányrendelet nem tartalmaz szabályozást az igazolás módjára vonatkozóan.Ezért a fogyatékosság vonatkozásában igazolásként a Magyar Államkincstár által kiállított kártyát (hatósági igazolás), illetve a különféle ellátások megállapításáról rendelkező határozatot fogadjuk el.
Közöljük továbbá, hogy a műemléki épület altemploma és kilátótornyai kerekesszékkel sajnos nem megközelíthetők.
Köszönettel vesszük, ha fogyatékkal élő látogatóink tervezett érkezésüket előre is jelzik a turizmus.belvarosiplebania@gmail.com címen.

Mit látunk a tornyokból?
A déli toronykilátóból vendégeink látják a Kossuth Lajos utcát, a Szabad sajtó utat, a Duna folyamot, az Erzsébet-hidat, a Gellért hegyet, Szent Gellért püspök emlékművét, a Szabadság szobrot, a Citadellát, a Rudas fürdőt.
A Liszt Ferenc toronyból az Alexandriai Szent Katalin templomot, a Várkert Bazárt, a Budai Várhegyet, a Mátyás templomot. Érdekes, hogy a téli és tavaszi időszakban a Lánchíd budai hídfője is kivehető. De látni még a Március 15. teret, a Petőfi teret és a Piarista épülettömböt is.
A két torony közötti átjárás második kilátószinten, egy kényelmes és biztonságos sétányon keresztül történik. Itt külön érdekesség, hogy megtekinthető a templom tetőszerkezetének míves ácsmunkája is. A homlokzat falára pedig két projektorral egy time-lapse video kerül vetítésre.

Fontos:

• A toronykilátóba a déli toronyból lifttel, vagy csigalépcsőn lehet felmenni. A lejutás a Liszt Ferenc toronyban csak lépcsőkön lehetséges.

(A lift esetleges javítás, vagy karbantartás miatt lehet üzemszüneti állapotban. Ebben az időszakban a torony szintjei csak a lépcsők használatával érhetők el.)

Garantált programok:
A templom és a kilátótorony minden szerdán 14:00 órakor szakképzett tárlatvezető kíséretében is megtekinthető.
A séta keretében a vendégek -többek között- megtekintik Szent László, Szent Erzsébet és Szent Gellért ereklyéjét, a török-kori ún. mihrábot, a XIV. századi "Trónoló Madonna" freskót, a XV. századi ún. Mátyás Oratóriumot, Molnár-C. Pál oltárát, a 2017-ben megnyitott altemplomot és a Szent Kereszt ereklyét, valamint a toronykilátóból a budai oldal panorámáját.
A program ára: 4.500 forint / fő

Jegyek vásárolhatók:

• a templom információs pultjában
  • a www.jegy.hu felületen

A templom címe:
1056 Budapest, Március 15. tér
(az Erzsébet-híd pesti hídfőjénél)

A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló). A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), valamint a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.)

Képünkön: kilátás a Liszt Ferenc toronyból
Fotó: Zelnik Péter Zénó