Hamvazószerda - A főoltárának szárnyas tábláinak bezárása a Belvárosi Főplébánia-templomban

• 2023. február 23.

A Belvárosi Főplébánia-templom ebben az évben ünnepli a Molnár-C Pál által készített főoltár megáldásának 75. évfordulóját.

Hamvazószerda napján az oltár szárnyas táblái behajtásra kerülnek. Új kompozíció tárul fel, amely képek csak a nagyböjt idejében láthatók.
Ezen a napon szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt az oltár képeinek megismerésére, a nagyböjt fogalmának és lelki tartalmának befogadására, és megemlékezésünkre!
Programunk része az "Idegenvezetők Világnapja" kezdeményezés budapesti eseménysorozatának is.

Program:
11:30 órakor: a Molnár-C Pál festőművész által készített főoltár bemutatása. Az oltárt bemutatja: Csillag Éva

11:58 órakor: déli harangszó
12:00 órakor: Úrangyala imádság
12:05 órakor: Dr. Osztie Zoltán plébános köszöntője
Hamvazószerda ünnepének és Nagyböjt időszakának bemutatása

12:15 órakor: A főoltár szárnyas tábláinak bezárása
12:20 órakor: A feltáruló Molnár-C Pál képek (Krisztus a keresztfán) bemutatása A képeket bemutatja: Csillag Éva
12:30 órakor: a rendezvény vége

emlékbélyegzési lehetőség a pénztárban